درباره سایت

تماس با ما:

آدرس:همت غرب-شهرک گلستان(راه آهن)-انتهای بلوار امیر کبیر-بلوار کاشان- بین نور دوم و سوم

تلفن: 44757641
44711155
44713219


تعرفه سال 97
بلیت تک جلسه ای ویژه یک نفر (استخر،سونا،جکوزی).....50 هزار تومان
بلیت تک جلسه سانس صبحگاهی (آقایان) با صبحانه رایگان.....25 هزار تومان
آموزش نیمه خصوصی شنا(12 جلسه تضمینی) .....600 هزار تومان
عضویت 20 جلسه ای با (25 درصد تخفیف).....750 هزار تومان
عضویت 30 جلسه ای با (35 درصد تخفیف).....975 هزار تومان
عضویت 50 جلسه ای با (45 درصد تخفیف).....1 میلیون و 375 هزار تومان
انواع ماساژ (تایلندی،ریلکسی و آروما).....90 هزار تومان
حمام ترکی سنتی.....50 هزار تومان
سانس ها استخر

آقایان :

همه روزه و جمعه ها از ساعت 17 الی 23

سانس صبحگاهی آقایان همه روزه و جمعه ها

از ساعت 6 بامداد الی 8 صبح

بانوان :

شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 16

جمعه ها از ساعت 9 الی 14طرف قرارداد با :

مخابرات،پیام ارتباطات،طنین موج های آبی،استخر کارت هوشمند،استخر کارت پارسیان،بازنشستگان شرکت نفت،بانک ملت

نویسندگان

شبکه های اجتماعی

جشنواره آبهای آرام بانوان گرامیداشت دهه کرامت برگزار شد

اخبار قایقرانیجشنواره آبهای آرام بانوان گرامیداشت دهه کرامت در رده سنی نوجوانان صبح امروز 31 تیرماه به میزبانی دریاچه آزادی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، دریاچه آزادی صبح امروز 31 تیرماه میزبان بیش از 35 نوجوان قایقران شرکت کننده در جشنواره آبهای آرام بانوان بود.
این جشنواره به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت در رده سنی نوجوانان در مواد کایاک و کانوی 2000 متر برگزار شد.
در پایان چهره نفرات برتر مشخص شد.
در بخش کایاک رسپینا قویدل از تهران با زمان 10:05.40 دقیقه، پدیده پهلوان زاده از تهران با زمان 10:32.93 دقیقه و نرجس کارگرپور از گیلان با زمان 10:38.24 دقیقه اول تا سوم شدند.
در بخش کانو نیز سحر عشایری از آذربایجان شرقی با زمان 14:38.64 دقیقه اول شد، صبا سینایی از تهران با زمان 14:51.55 دقیقه در رده دوم قرار گرفت و سنا عیوضی از آذربایجان شرقی با زمان 16:45.40 دقیقه جایگاه سوم را از آن خود کرد.
در پایان رقابت ها از نفرات برتر با اهداء جوایزی تقدیر به عمل آمد.

دکتر روحانی: بازی خوب با اینکه مدال ندارد، پیروزی است

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


در مراسم بدرقه کاروان المپیکی‌های ایران که با حضور رئیس جمهور و مسئولان بلندپایه ورزش کشور انجام شد، از آریا نسیمی شاد به عنوان نماینده جامعه شنای ایران در المپیک تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو، مراسم بدرقه کاروان المپیکی‌های ایران به بازی‌های ریو ۲۰۱۶ روز گذشته به حضور رئیس جمهور و مسئولان بلند پایه دولت و ورزش ایران برگزار شد. در این مراسم ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک شرکت کردند.

از طرف جامعه شنای ایران نیز آریا نسیمی شاد به عنوان جوان‌ترین عضو کاروان ورزشی ایران در المپیک میهمان این ضیافت بود که از سوی رئیس جمهور مورد تقدیر قرار گرفت.

در این مراسم  پس از اینکه ورزشکاران المپیکی و پارالمپیکی پاداشهای ده میلیون تومانی  خود را از رییس جمعور دریافت کردند ،به درخواست مجری عکس یادگاری گرفت و سپس در جمع ورزشکاران پارالمپیکی قرار گرفت و دقایقی در جمع انها حضور یافت که با استقبال خوبی برخوردار شد.  همچنین بازار خوش و بش قهرمانان رشته های مختلف و عکس های یادگاری داغ داغ بود.

دکتر روحانی در بخشی از صحبتهایش  موفقیت کاروانهای ورزشی ایران را متعلق به دولت یازدهم یا احزاب مختلف یا فدراسیونها ندانست و تاکید کرد: این کاروان ملت ایران است و موفقیتش برای ملت ایران است

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی عصر امروز (چهارشنبه) در مراسم بدرقه ورزشکاران المپیکی و پارا المپیکی اظهار کرد: ما برای اینکه بتوانیم در مسیر و راه‌مان به اهداف‌مان دست پیدا کنیم بدون داشتن امید و نشاط موفق نخواهیم بود. به همین دلیل بزرگترین ظلم به ملت را کسانی می‌کنند که آن‌ها را از آینده مأیوس می‌کنند و بزرگترین خدمت را کسانی که با عمل و زبان خود برای ملت امید می‌آفرینند انجام می‌دهند.

وی ادامه داد:‌ ما چرا نباید امید داشته باشیم؟ مگر در صحنه‌های مختلف پیروزی به دست نیاورده‌ایم و از مشکلات و چالش‌های فراوان عبور نکرده‌ایم؟ مگر در سیاست،‌ فرهنگ، اقتصاد و دفاع نتوانسته‌ایم به موفقیت برسیم و مگر کشوری نیستیم که در منطقه و در مقایسه با بسیاری از کشورها امن‌ترین کشور جهان به حساب می‌آییم.

روحانی افزود: ما منسجم‌ترین ملت هستیم البته بعضی‌ها می‌خواهند بین ملت شکاف و فاصله ایجاد کنند اما ملت ما هوشیار و در راه دستیابی به آرمان‌ها و آرزوهایش بیدار است. یکی از صحنه‌هایی که انسجام ملی را تقویت می‌کند ورزش است و هیچ ایرانی نیست که در پیروزی در صحنه‌های ورزشی لبخند بر لبانش نباشد.

رییس جمهور در ادامه بیان کرد: در صحنه ورزش، ایران به عنوان یک صدای واحد در سراسر ایران و همه ایران‌دوستان در سراسر جهان خواهد بود. ورزش ایران امروز جایگاه خاصی برای وحدت ملی، منافع ملی و امنیت ملی ما دارد؛ مخصوصا که در این مسابقات بانوان ما هم حاضر هستند. بانوان بعد از انقلاب در بسیاری از صحنه‌ها حضور فعال داشتند و امروز در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی، بهداشتی، صحنه سیاست و … حضور دارند. یکی از صحنه‌هایی که زنان ایران توانستند قدرت و استعدادشان را به نمایش بگذارند ورزش است.

رییس دولت یازدهم با ابراز خوشحالی از افزایش تعداد بانوان ایرانی در مسابقات المپیک و پارا المپیک گفت: خوشحالم که این رکورد جدید را می‌شنوم. در پارا المپیک تعداد بانوان ما ۳ برابر افزایش پیدا کرده که این برای ملت و بانوان ما خوشحال کننده است به خصوص اینکه بانوان ما با هویت ایرانی- اسلامی خود در این رقابت‌ها حاضر می‌شوند.

روحانی همچنین یادآور شد: ورزش را باید با دید جایگاه بلند آن و تأثیرات موفقیت‌های آن در دل صحنه جهان ببینیم. البته ما ورزش را تک‌بعدی نمی‌بینیم و تنها به ورزش قهرمانی نگاه نمی‌کنیم بلکه ورزش را یک ضرورت برای سلامت جسم و جان جامعه و بزرگترین کمک به بهداشت و سلامت روحیه جامعه می‌دانیم چرا که برای موفقیت در هر صحنه‌ای به روحیه و شادمانی نیاز داریم.

وی اضافه کرد: ما امروز باید احساس کنیم که یک رسالت ملی را در این سفر بر دوش داریم. مردم ما همواره دعای خیرشان پشت سر شما ورزشکاران خواهد بود و دولت هم در حد توان خود در طول این ۳ سال هر کاری که توانسته انجام داده است البته می‌دانیم نقص‌ها و کمبودهایی وجود دارد. دولت در حد توان خود راه حمایت از ورزش همگانی و قهرمانی را ادامه خواهد داد.

رییس دولت تدبیر و امید خطاب به ورزشکاران المپیکی و پارا المپیکی گفت: می‌دانم که ملت ایران با قلب‌های خود و با دعای خود شما را در این سفر پراهمیت بدرقه خواهند کرد. باید به خاطر تلاش‌ها و کوشش‌های فراوان‌تان در ماه‌های گذشته به شما خسته نباشید بگویم. تعداد شرکت‌کنندگان عزیز ما در ریو با عدد ۶۳ در المپیک و ۹۶ در پارا المپیک یک رکورد است که این بسیار مهم به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: امروز ورزش جایگاه خاص و ویژه‌ای در جهان دارد و با آنچه در گذشته تاریخ از ورزش یاد می‌شد کاملا متفاوت است. ورزش یک نماد بزرگ برای قدرت یک ملت و فعالیت و نشاط یک ملت است. به خصوص وقتی که در صحنه‌های بین المللی باشد. دنیای امروز دنیای رقابت‌هاست و در رقابت‌ها جایگاه انسان‌ها مشخص می‌شود.

روحانی اضافه کرد: شما به نام کل ملت ایران به این آوردگاه می‌روید و در میدان مسابقه ریو حاضر می‌شوید. چشم همه مردم به حرکات، تلاش‌ها و فداکاری‌های شماست و در واقع این میدان به یک معنا میدان سربازی است. ما هرچه داریم و همه توان، تمرینات و آنچه آموخته‌ایم را آنجا در معرض دید جهانی قرار خواهیم داد.

رییس جمهور همچنین خاطرنشان کرد: در هر یک از میدان‌های مسابقه، چه در اقتصاد، چه سیاست داخلی و انتخابات آرام و سالم، چه در سیاست خارجی، چه در قدرت نظامی، چه در صحنه فرهنگی و هر جا که در یک رقابت و مقایسه با جهان حاضر می‌شود آنجا با نام ملت بزرگ ایران ثبت خواهد شد.

روحانی افزود: وقتی شما ورزشکاران در یک صحنه‌ای رکورد جدید می‌آفرینید ملت ایران صاحب یک رکود جدید می شود و وقتی شما روی سکو می روید دیگر نام شما نیست بلکه پرچم ایران است. آنجا دیگر بحث فدراسیون، وزارت ورزش، دولت یازدهم و این جناح و آن جناح مطرح نیست بلکه بحث کل ملت ایران مطرح است.

وی با اشاره به نقش مهم ورزش در جهان امروز اظهار کرد: در صحنه‌های ورزشی گاهی بحث میلیون‌ها نفر نیست بلکه گاهی چند میلیارد نفر در جهان صحنه‌های ورزشی را تماشا می کنند اما خیلی مهم است که کاروان ایران در تمام صحنه‌ها با حرکات، تلاش‌ها و نمایش کار و تلاش شبانه‌روزی خود و نمایش اخلاق انسانی و اسلامی خود در صحنه جهانی پیام داشته باشد. ایرانی در صحنه ورزش جهانی و المپیک و پارا المپیک باید پیام اخلاق، صلح، دوستی و همزیستی برای جهان و امید و نشاط برای ملت ایران داشته باشد.

رییس جمهور با بیان اینکه بسیار مهم است که در صحنه‌های مختلف برای مردم خودمان امید و نشاط بیافرینیم، افزود: وقتی ما در یک المپیاد شرکت می‌کنیم، پیروز می شویم و طلا می گیریم قلب همه ملت ایران شادمان می شود و غرور ملی برای همه ماست. برخی صحنه‌ها موج خاصی در نشاط مردم دارد و بعضی صحنه ها اوج غرور به حساب می‌آید.

روحانی افزود: در صحنه دفاعی وقتی برابر دشمن پیروز می‌شویم یک غرور و نشاط و جایگاه خاصی از لحاظ روحی در مردم در سراسر کشور به وجود می آید؛ حالا چه صحنه بزرگ ملی مثل فتح خرمشهر و عبور از اروند باشد و چه در صحنه‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی. ورزش هم ویژگی خاص خودش را به ویژه برای نسل جوان ما دارد.

وی در ادامه اظهار کرد: در ورزش گاهی فرد از خوشحالی از صندلی خود بلند می‌شود و داد و فریاد می‌کند و گاهی ما از خانه همسایه‌مان می‌توانیم بفهمیم که وقت پیروزی ورزشکاران ماست. این بسیار مهم است و بار مسئولیت مهمی را روی دوش ما و شما می‌گذارد. شما می‌دانید کاری که در این میدان انجام می‌دهید با دل ۸۰ میلیون ایرانی سر و کار دارد. همه ما امروز یک رسالت سنگین بر دوش داریم.

روحانی همچنین گفت: در مسابقات جهانی چه آنجا که فوتبالیست‌های ما پیروز شدند و چه آن‌جایی که نبردند ولی عالی بازی کردند همه خوشحال بودند چرا که بازی خوب یک پیروزی است و با اینکه مدال ندارد اما کسی که خوب بازی می کند در دل مردم صاحب مدال است.

رییس جمهور در پایان بیان کرد: در المپیک همه چیز به جهد و تلاش شما و مربیان و دعای مردم بستگی دارد. انتظار مردم این است همان‌طور که از نظر تعداد شرکت‌کننده رکورد جدیدی در المپیک و پارا المپیک داریم در مدال و پیروزی‌ها نیز رکورد جدیدی داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، مراسم بدرقه کاروان المپیک و پارا المپیک جمهوری اسلامی ایران در بازی‌های ریو ۲۰۱۶ عصر امروز در سالن اجلاس سران با حضور رییس جمهور، محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهور، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، کیومرث هاشمی رییس کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون‌های ورزشی و ورزشکاران و مربیان المپیکی و پارا المپیکی برگزار شد. در این مراسم رییس جمهور پاداش ۱۰ میلیونی به ورزشکاران راه‌یافته به المپیک و پارا المپیک اهدا کرد که در والیبال سعید معروف، در جودو جواد محجوب، در تنیس روی میز نوشاد عالمیان، در وزنه‌برداری بهداد سلیمی، در شنا، شیرجه و واترپلو آریا نسیمی شاد، در تیراندازی با کمان زهرا نعمتی، در قایقرانی مهسا جاور، در بوکس اکبر احدی، در تکواندو سجاد مردانی، در دو و میدانی حسن تفتیان، در شمشیربازی مجتبی عابدینی، در کشتی حسن رحیمی و در بخش جانبازان و معلولین محمد خال‌بندی به نمایندگی از ورزشکاران پاداش‌های خود را از رییس جمهور دریافت کردند.


آغاز مسابقات واترپلو جوانان از امروز

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


تیم ملی واترپلوی جوانان ایران که برای حضور در پنجمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا این رشته به جاکارتا (اندونزی) سفر کرده است از پنج‌شنبه مسابقات خود را آغاز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ تیم ملی واترپلو جوانان زیر ۱۹ سال ایران با ۱۳ ورزشکار زیر نظر الکساندر چیریچ برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به اندونزی سفر کرده است.

پنجمین دوره مسابقات واترپلو قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا با حضور شش تیم از ۲۱ تا ۲۵ جولای ۲۰۱۶ (۳۱ تیر تا ۴ مرداد ۱۳۹۵) به میزبانی اندونزی و در شهر جاکارتا برگزار می‌شود.

این مسابقات حکم انتخابی رقابت‌های جهانی زیر ۲۰ سال ۲۰۱۷ را هم دارد.

رقابت‌های این دوره در استخر “سِرونی” برگزار خواهد شد. ارتفاع محل برگزاری مسابقات ۱۵۰۰متر بالاتر از سطح دریا است. شرایط جوی هم شرجی و میانگین دمای ۱۶ تا ۲۴ درجه سانتی گراد در انتظار ملی پوشان ایران است.

شش تیم برتر قاره آسیا برای حضور در این دوره از مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند. علاوه بر ایران، تیم‌های چین، قزاقستان، ژاپن، ازبکستان و اندونزی حضور دارند. مسابقات به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود و هر روز سه بازی برنامه‌ریزی شده است.

الکساندر چیریچ سرمربی تیم‌های ملی، هدایت این تیم را در مسابقات پیش رو بر عهده دارد. وحید رضایی و مهدی پنام تاش مربیان تیم ملی در این تورنومنت خواهند بود و رضا فیوضی‌زاده به عنوان دستیار مربی ترکیب کادر فنی ایران را کامل می‌کند.

 

تیم‌های حاضر در پنجمین دوره مسابقات واترپلو  قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا:

 • ایران
 • ژاپن
 • چین
 • قزاقستان
 • ازبکستان
 • اندونزی

 

ملی‌پوشان ایران: 

 1. امین قویدل
 2. ارشیا الماسی
 3. مهدی یزدان خواه
 4. عرفان لشگری
 5. سید سجاد ساویز
 6. امیرحسین حیدری
 7. علیرضا پورنگ
 8.  علیرضا شادپی
 9. امیر حسین رهبر
 10. شایان قاسمی
 11. حسین خالدی
 12. کامران جلیلی
 13. حامد کریمی

 


تیم ملی کانوپولوی بانوان جوانان در دریاچه آزادی به آب می زند

اخبار قایقرانیسومین مرحله اردوی انتخابی تیم ملی کانوپولوی بانوان رده سنی جوانان با حضور 7 قایقران از 2 مردادماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، تیم ملی کانوپولوی بانوان جوانان کشورمان شهریورماه در مسابقات قهرمانی جهان در ایتالیا شرکت خواهد کرد. به همین منظور دور جدید تمرینات این تیم از 2 مردادماه در دریاچه آزادی آغاز خواهد شد. این سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کانوپولوی بانوان جوانان است و 2 مرحله قبل اردو در فریدون کنار برگزار شده بود.
این مرحله از اردو تا 15 مردادماه ادامه پیدا خواهد کرد.
جمیله طهماسبی به عنوان مربی و زهرا اصلانی به عنوان کمک مربی کادر فنی تیم ملی را تشکیل می دهند.
ترانه کامیاب از تهران، مهنوش زارعی و ستایش پیرنجم ادین از اصفهان، فاطمه اسماعیل پور و فاطمه جلیلیان از مازندران، ملیکا برون از مرکزی و عطیه سلیمانی از زنجان نفرات دعوت شده به این مرحله از اردو هستند.

جشنواره آبهای آرام بانوان گرامیداشت دهه کرامت برگزار می شود

اخبار قایقرانی

جشنواره آبهای آرام بانوان گرامیداشت دهه کرامت با حضور 50 قایقران از 7 استان فردا 31 تیرماه در دریاچه آزادی برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، 50 قایقران از استان های آذربایجان شرقی، تهران، همدان، مازندران، هرمزگان، گیلان و اصفهان در جشنواره آبهای آرام بانوان در دریاچه آزادی شرکت می کنند. این جشنواره تحت عنوان گرامیداشت دهه کرامت فردا 31 تیرماه در رده سنی نوجوانان برگزار می شود.
نوجوانان متولد 11 دی ماه 1379 تا 10 دی ماه 1381 در این جشنواره حضور خواهند داشت.
جشنواره آبهای آرام بانوان گرامیداشت دهه کرامت در مواد کایاک و کانوی تکنفره در مسافت 2000 متر به صورت تایم تریل برگزار خواهد شد.
از مقام های اول تا سوم جشنواره با اهدای جوایزی تقدیر به عمل می آید.


آخرین دور تمرینات مهسا جاور در دریاچه آزادی برگزار می شود

اخبار قایقرانی


دور پایانی تمرینات تیم ملی روئینگ بانوان به منظور حضور موفق در المپیک ریو از 30 تیرماه در دریاچه آزادی آغاز می شود.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مهسا جاور تنها قایقران المپیکی کشورمان به همراه افشین فرزام سرمربی تیم ملی روئینگ 8 مردادماه به منظور حضور در مسابقات روئینگ المپیک به ریودوژانیرو برزیل اعزام می شوند.
به همین منظور آخرین دور تمرینات تیم ملی روئینگ پس از بازگشت از اردوی کشور پرتغال از فردا 30 تیرماه در دریاچه آزادی آغاز می شود. این مرحله از اردو تا زمان اعزام به ریو ادامه خواهد داشت.
علاوه بر مهسا جاور که از استان زنجان در این اردو حاضر است، نازنین ملائی از گیلان نیز وی را در اردو همراهی خواهد کرد.مجید مشتاق: حضور نسیمی‌شاد در بین ۵۰ شناگر برتر المپیک اتفاق بزرگی است

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


مربی پایه آریا نسیمی شاد، نماینده ۱۶ ساله شنای ایران در المپیک ریو بر این باور است که باید سطح انتظارات خود را از شنا با شرایط موجود در این ورزش بسنجیم و حضور در بین ۵۰ شناگر برتر المپیک اتفاق بزرگی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ مجید مشتاق عشق در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که  تا  المپیک ریو زمان زیادی باقی نمانده است، تصریح کرد: تمام رسانه‌ها و بخش‌های مرتبط در مدت باقی‌ مانده تا ریو، آریا را حمایت کنند. به یاد دارم در سال ۲۰۰۰ حمیدرضا مبرز  که از شاگردان من بود با سن کم در  المپیک سیدنی شرکت کرد و وزیر ورزش استرالیا مهری را در پاستورت او زد که این اجازه را به او می داد در استرالیا حضور داشته باشد. مبرز در سیدنی چهل و سوم شد و روزنامه‌نگاران ما نیز تیتر زدند، خوب شد، شناگر ما غرق نشد!

مربی نسیمی شاد در ادامه با تاکید بر این که باید انتظارات خود را با شرایط موجود بسنجیم، افزود:  زمانی که با وایلد کارت در المپیک حضور پیدا کردیم،  یعنی این که از رده ۴۰ بالاتر هستیم و خواهش من این است که رسانه‌ها از آریا با توجه به سن کمی که دارد حمایت کنند. او اگر بتواند رکورد خود را بزند، نتیجه‌ رضایت بخشی به دست خواهد آورد.

مشتاق می‌گوید سه نسل شنای کشور و استان خراسان در دستان او است و حدود ۲۸ سال است که با سمت‌های مختلف در شنا فعالیت دارد. او رئیس هیات استان خراسان رضوی است و همچنین در کادرفنی و کمیته‌ فنی نیز حضور دارد و تجربیات خود را این گونه تشریح می‌کند : از سال ۲۰۰۰ که مبرز با ۱۹ سال سن در  المپیک سیدنی حضور داشته است تا به امروز سه نسل شنای ایران، از لحاظ فنی و علم تمرین پیشرفت داشته و به روزتر شده‌اند.  نسیمی شاد به رکوردهای ورودی B بسیار نزدیک بود و با وایلد کارت توانست در  المپیک ریو حضور داشته باشد. با توجه به امکانات و ساختار موجود در تیم ‌ملی، جایگاه شنا ایران در همین حد است و نتوانسیم سهمیه ورودی را به دست آوریم. به دلیل مشکلات مالی در فدراسیون و هیات ها نمی توانیم کارآتر عمل کنیم، حمایت‌ها باید بسیار وسیع‌تر از این باشد.

او نقش حمایت ها را بسیار تاثیرگذار و مهم دانست و ادامه‌ داد:  نسیمی شاد توسط حمایت باشگاه موج‌های آبی مشهد در مسابقات دبی شرکت کرد و رکوردهای خوبی زد. قرار بر این بود که ملی‌پوشان در اردوی ارتفاع شرکت کنند و سه ماه نیز در اردوی خارج از کشور حضور پیدا کنند و تا رقابت‌های کسب سهمیه در سه مسابقه شرکت کنند ، ولی به دلیل مسائل مالی این امر مهیا نشد چه بسا که اگر مهیا می‌شد چند تن از ملی‌پوشان می‌توانستند رکوردهای ورودی B را به دست آورند. نیاز به حمایت‌های مالی و برنامه‌ریزی بلند مدت احساس می‌شود. تیم‌هایی که در مجارستان حضور داشتند تا آخرین مرحله حداقل ۱۰ مسابقه قبل از مجارستان شرکت کرده بودند.

مربی نسیمی شاد با بیان این که در حال‌ حاضر فدراسیون، وزارت ورزش  و جوانان و کمیته ملی المپیک به این نتیجه‌ رسیده‌اند که نسیمی شاد با سن کم توانایی حضور در چنین مسابقات بزرگی را دارد، خاطر نشان کرد: آریا بعد از رقابت‌های  المپیک حدود چهار ماه دیگر باید در مسابقات قهرمانی آسیا  در چین شرکت کند و در سال آینده در مسابقات جهانی جوانان حضور داشته باشد. همچنین دو سال دیگر بازی‌های آسیایی را  پیش‌رو دارد. حضور موفقیت آمیز نسیمی شاد در این رویدادها نیازمند تدارکات خوب فدراسیون شنا است که این نیز مستلزم در اختیار قرار دادن اعتبارات از سوی وزارت ورزش  و جوانان و کمیته ملی المپیک به فدراسیون و مربیان تیم ‌ملی است.

وی مدعی است که هر چقدر به رشته‌های پایه رسیدگی شود، تعداد مدال‌های به دست آمده در رقابت‌های مختلف افزایش می یابد و به مایکل فلپس آمریکایی اشاره می‌کند که توانسته اند به تنهایی حدود هفت مدال طلا در  المپیک به دست آورد و یک تنه آمریکا را از ۱۵۰ کشور جهان پیش بیاندازد و بر این باور است که باید روی رشته‌های شنا و دوومیدانی که از رشته‌های پر مدال است سرمایه‌گذاری شود و این رویه در کشور فرهنگ سازی شود.

رییس هیات استان خراسان رضوی هدف از حضور شاگرد خود در رقابت‌های  المپیک ریو را این گونه، توضیح داد: هر چهار ملی‌پوش حال حاضر علاقمند بودند نسیمی شاد در  المپیک حضور داشته باشد، چرا  که با توجه به سن کم آریا او برای رسیدن به اهداف آینده آماده‌تر می‌شود. با آریا صحبت کرده‌ام  و هدف‌ها را برای بلند مدت مشخص کرده‌ایم و به او گفته ام در ریو با وایلد کارت حضور داری و من به عنوان مربی از تو انتظار دارم در چهار سال آینده با رکورد ورودی A سهمیه  المپیک را به دست آوری.

وی از مردم درخواستی داشت و اضافه‌ کرد: آریا بهترین امتیازی که در  المپیک به دست بیاورد، در بین ۴۰ – ۵۰  شناگر حاضر در المپیک قرار می‌گیرد. مردم تصور نکنند که آریا به فینال راه پیدا کند و یا مدال کسب کند. چرا که ما شرایط موجود و رکوردهای حال حاضر دنیا را می دانیم. نسیمی شاد در بین ۵۰ شناگر  قرار می‌گیرد و این اتفاق بسیار بزرگی برای او است و مطمئن هستم که این مسابقات تاثیری بر روی آریا خواهد گذاشت که در رقابت‌های جوانان آسیا سال آینده در بین ۱۰ نفر قرار بگیرد و سپس در بازی‌های آسیایی بتواند در بین ۱۶ تا ۱۰ نفر آسیا و حتی بین هشت نفر قرار بگیرد. این برنامه‌ریزی ها را می‌توان برای چهار سال آینده یک شناگر حرفه‌ای داشته باشیم، ولی تمام این‌ها به یک ساختار مناسب نیازمند است.

مشتاق عشق به آسیب شناسی صورت گرفته در فدراسیون شنا اشاره و خاطر نشان کرد: در فدراسیون آسیب شناسی داشته‌ایم که چرا به بسیاری از اهدافمان در مجارستان دست نیافتیم و من نیز حضور داشتم. در تیم ‌ملی باید ساختار تیم ‌ملی وجود داشته باشد یعنی یک چارت و این چارت باید برای تمام رده‌های سنی، نوجوانان ، جوانان، بزرگسالان و سرمربیان و مربیان تیم ‌ملی  وجود داشته باشد ، ولی برای این کار هزینه موجود نیست. حداقل باید یک کادرفنی مربیگری ۱۵ – ۱۲ نفره داشته باشیم، اما تمام بارتیم ملی به گردن کشتکار و حضرتی و یکی، دو کمک مربی است، چرا که پول  کافی در اختیار ما نیست.

وی به مربیان خوب موجود در استان‌ها اشاره کرد و ادامه‌ داد:  مشهد از پایگاه‌های تیم ‌ملی است و به غیر از نسیمی شاد حدود پنج نفر از ملی‌پوشان در حال تمرین هستند، فدراسیون نمی‌تواند پول در اختیار مربیان خود در استان‌ها و پایگاه‌های قهرمانی قرار دهد، مشکل این است که باید به مربیان و ورزشکاران رسیدگی شود.

مربی نسیمی شاد در ادامه به حمایت‌های صورت گرفته از آریا اشاره کرد و افزود: نخست تاثیرات حمایت‌های هیات شنا و اداره کل ورزش استان و دوم وجود باشگاه موج های آبی نقش بسزایی در موفقیت آریا داشته است. باشگاه سرزمین موج های آبی که علیزاده، مدیرعامل آن است سه سال است که هزینه حضور نسیمی شاد در مسابقات دبی را پرداخت می‌کند. همچنین بخشی از هزینه البسه، مکمل‌ها و رفت و آمد، آریا را نیز پرداخت می‌کنند. آریا صبح و بعد از ظهر تمرین دارد، علاوه بر این ماساژور و مکمل‌های بسیار خوب برای او تهیه می‌کنیم، گاهی اوقات ماشین در اختیار اوست تا هم به مدرسه برسد هم به تمرینات، تغذیه او نیز حمایت می‌شود. همانند سایر کشورها، خوشبختانه باشگاه موج‌های آبی از او حمایت می‌کند و تمام ا ین عوامل باعث شده است تا شناگری همچون آریا را در اختیار داشته باشیم.

او یکی دیگر از مشکلات موجود را تعداد کم مسابقات برون مرزی عنوان کرد و گفت: تیم ‌ملی در سال حداقل باید در ۱۲ مسابقه برون مرزی با تعداد نفرات بالا شرکت کند ، ولی به دلیل این که پول نداریم محقق نمی‌شود. حدود سه سال پیش که سرمربی تیم جوانان بودم در رقابت‌های جهانی دو ورزشکار را با خود به ترکیه بردم در حالی که سایر تیم‌ها بدون استثنا با ۳۶ شناگر حضور داشتند و تیم ‌ملی ایران به دلیل شرایط مالی دو شناگر در اختیار داشت و این در شرایطی است که ترکیه فاصله‌ای مسافتی زیادی با ایران ندارد. تیم ترکمنستان هفت شناگر با خود آورده بود. ترکمنستانی که اصلا شناگری در آن زمان نداشت و در حال‌ حاضر بسیار خوب شده است.

مشتاق عشق حمایت در این مدت باقی‌ مانده تا اعزام آریا به  المپیک را خوب ارزیابی و اضافه‌ کرد:  کمیته ملی المپیک  حمایت می‌کند و کارهای آریا انجام می‌شود. رضوانی نیز بیان‌ کرده است تمام البسه و امکانات ورزشی آریا با مارک‌های معتبر دنیا خریداری خواهد شد.

وی در ادامه آریا را یک مستعدِ قهرمانی دانست و خاطر نشان کرد: شناگران  المپیکی میانگین سنی بین ۲۸ تا ۳۲ سال را دارند و مدال آوران  المپیک بین ۲۸ و ۲۹ سال هستند. آریا با ۱۶ سال مستعدِ قهرمانی است. باید برنامه‌های مدون ، اردوهای مختلف و مسابقات مختلف برای او در نظر گرفته شود. همچنین به یک مشاور خارجی نیاز است تا مشاور فنی به آریا دهد ، چرا که مربیِ مانند مشتاق تعداد شناگران کمتری با رکوردهای پایین در اختیار دارد ، ولی مربیانی هستند که شناگران با رکورد ۵۹ ثانیه در اختیار دارند و از ما جلوتر هستند و با مشاوره گرفتن از این مربیان با آزمایش و خطا روی آریا دچار اشتباه نمی شویم.

مربی نسیمی شاد درباره وجود روانشناس در تیم ‌ملی نیز گفت: مهری  به عنوان روانشناس تیم ‌ملی است، ولی روانشناسی که با تیم ‌ملی به مسابقات اعزام نمی‌شود فایده‌ای ندارد. در مسابقات مجارستان به دلیل نداشتن پول، مهری اعزام نشد. روانشناس باید در روز مسابقه در کنار شناگران باشد. یکی از مشکلات ملی‌پوشان در مجارستان که آسیب شناسی شد فشار زیاد روانی بر روی شناگران بوده است.

او شرایط مالی دولت را قابل درک دانست ولی امیدو را است دولت ورزش را حداقل مانند بهداشت بداند و پول‌هایی که در بهداشت خرج می‌شود برای ورزش نیز هزینه شود.

مشتاق عشق در ادامه این گفت‌وگو اضافه‌ کرد: باید هدفگذاری برای چهار سال‌ آینده بعد از ریو آغاز شود تا برای  المپیک آینده حداقل پنج – شش ورودی  المپیک به دست آوردیم. فدراسیون باید با  یک استراتژی بلند مدت بعد از ریو شناگران ۱۵ و ۱۶ ساله که پتانسیل‌ لازم را دارند شناسایی و رسیدگی کند تا یک سال قبل از  المپیک آینده  به رکوردهای ورودی نزدیک باشیم و ورودی را کسب کنیم نه این که تا آخرین مرحله کسب ورودی به مشکل بر بخوریم.

او در ادامه خاطر نشان کرد: سه هزار استخر در کشور داریم که کمتر از پنج تا از استخرها در اختیار هیات ها است. در تمام کشورها از استخرها  درآمدزایی می‌کنند  ولی این امکان برای آنها فراهم است که اگر تیم‌های قهرمان در اختیار داشته باشند از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند. حمایت از تیم‌ها به صرفه‌تر از دادن مالیات است به همین دلیل از تیم‌ها حمایت می‌کنند.

مربی نسیمی شاد همچنین اظهار کرد: باید به سازمان‌ها و نهادها و ارگان‌های دولتی اعلام شود که نمی‌توانند تک رشته‌ فوتبال داشته باشند و باید از شنا هم حمایت کنند. بگویند تیم‌هایی مانند پرسپولیس، استقلال، راه‌آهن زمانی می‌توانند مجوز تیم ‌فوتبال داشته باشند که از سه رشته پایه  نیز حمایت کنند.

او همچنین به شهرداری ها اشاره کرد و ادامه‌ داد: در کشورهای پیشرفته شهرداری‌ها در رشته‌های پایه پیش‌رو هستند. در تمام شهرداری های کشور آلمان درهشت سال گذشته تصویب شد در هر شهر یک استادیوم ورزشی کامل ساخته شود و تیم فوتبال را در اختیار هیات‌ها و فدراسیون‌ها قرار دهند و در کنار آن شنا، دوومیدانی و ژیمناستیک را نیز حمایت کنند و نتیجه‌ آن شد تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی برزیل را شکست داد و شاهد پیشرفت‌ها هستیم.

مشتاق عشق همچنین نقش آموزش و پرورش را هم مهم دانست و  تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز می‌تواند از نظر کمیتی تعداد شناگران را افزایش دهد. شاگرد من پاشا وحدتی در مسابقات ۲۰۰۴ اسپانیا توانست نخستین مدال طلای دانش‌آموزی جهانی را به دست آورد و تمام رکوردهای سرعت در اختیار او است، ولی در سن ۲۳ سالگی و در اوج قهرمانی شنا را کنار گذاشت. در صحبتی که با او داشتم بیان‌ کرد در تهران خانه اجاره کرده‌است و روزی دو جلسه تمرینی باید داشته باشد ولی حمایتی از من نمی‌شود و باید با ماشین صبح و بعد از ظهر در تمرینات حضور داشته باشد که به تیم ‌ملی راه پیدا کند، حداقل حقوق یک و نیم میلیونی برای حمایت نیاز دارد، اما خبری از حمایت نیست. اکثر شناگران این شرایط را دارند و در سن ۲۳ سالگی به دلیل مشکلات دانشگاه و نظام وظیفه و در حالی که تا ۳۴ سالگی می‌توانند فعالیت داشته باشند شنا را در اوج کنار می‌گذارند.

در پایان مربی نسیمی شاد با تشکر از کمیته ملی المپیک،  وزارت ورزش  و جوانان، کادرفنی و رئیس فدراسیون که با توجه به کم بودِ بودجه ۳۰ – ۴۰ روز ملی‌پوشان را در اردوی پایانی شرکت داد به دولت امید و تدبیر اشاره و خاطر نشان کرد: بیشتر از شرایط موجود باید به ورزشی رسیدگی شود و اگر نتیجه‌ می‌خواهند همانند سایر کشورها باید سرمایه‌گذاری کنند.  امیدوار هستم دولت تدبیر و امید و آقای روحانی با تمام مشکلاتی که دارند موفق و پیروز باشند و در بحث ورزش به وزارت ورزش  و جوانان  و کمیته ملی المپیک کمک  بیشتری کنند تا آنها نیز به فدراسیون‌ها و زیر مجموعه‌های خود اعتبارات بهتری برای تحقق برنامه‌ریزی ها دهند.


قائم میرابیان مربی تیم‌ملی شیرجه شد

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو

قائم میرابیان با دریافت حکمی از سوی رئیس فدراسیون شنا به سمت مربی تیم ملی شیرجه منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ محسن رضوانی بنا به پیشنهاد کمیته فنی شیرجه و با عنایت به تخصص و تجارب  قائم میرابیان وی را به سمت مربی تیم ملی شیرجه ایران منصوب کرد.

 

 

 

در حکم وی آمده است:

جناب آقای قائم میرابیان

با سلام و تحیت ؛

 

    احتراماً  بنا به پیشنهاد کمیته فنی شیرجه و با عنایت به تخصص و تجارب جنابعالی،  بموجب این ابلاغ به سمت مربی تیم ملی شیرجه منصوب می گردید. شایسته است با بهره گیری از پتانسیل‌های موجود و برنامه‌ریزی مطلوب، در راه توسعه و اعتلای این رشته ورزشی در سایه توجهات خداوند منان موفق و مؤید باشید.

 

محسن رضوانی

رئیس فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو

اطلاعیه دوره‌های بازآموزی مربیان و داوران واترپلو

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


باتوجه به محدودیت پذیرش بانوان در دهم و یازدهم مرداد ۱۳۹۵، دوره های بازآموزی داوران و مربیان واترپلو در زمان‌های اعلام شده مختص آقایان است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پیرو سنوات گذشته و باهدف بالابردن دانش و آشنایی هرچه بیشتر مربیان و داوران واترپلوی ایران با قوانین جدید این رشته ورزشی دوره‌های بازآموزی داوران و مربیان برگزار می‌شود.

دوره بازآموزی مربیان از ساعت ۹:۰۰ صبح روز یکشنبه (۱۰ مرداد ۱۳۹۵) آغاز و در ساعت ۱۶:۰۰ روز دوشنبه (۱۱ مرداد ۱۳۹۵) به پایان می‌رسد. دوره بازآموزی داوران هم در تاریخ دهم مرداد ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

آمفی تئاتر ساختمان دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها واقع در خیابان مفتح جنوبی، خیابان شهید ورزنده هم به عنوان محل برگزاری کلاس‌ها معرفی شده است.

 

با توجه به محدودیت پذیرش بانوان در زمان‌های اعلام شده، دوره‌های فوق الذکر ویژه آقایان می‌باشد، لازم بذکر است زمان برگزاری دوره‌های بازآموزی مربیان و داوران ویژه بانوان متعاقباً اعلام خواهد شد.


قهرمانی استخرهای ایثار و ابوذر در مسابقات واترپلو جام مولای عرشیان

اخبار شنا،شیرجه و واترپلو


تیم مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر به مقام قهرمانی یازدهمین دوره مسابقات واترپلوی جام رمضان تحت عنوان مولای عرشیان استان اصفهان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو؛ پس از برگزاری مسابقات یازدهمین دوره واترپلوی جام رمضان تحت عنوان مولای عرشیان در استان اصفهان و در مرحله مقدماتی به میزبانی استخر انقلاب، تیم های فنی مهندسی محکم کار و مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر به دیدار فینال راه یافتند.

این دیدار روز گذشته برگزار شد که تیم  مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر با نتیجه ۱۱ بر ۷ حریف خود را شکست داد و به عنوان قهرمانی این دوره از مسابقات دست یافت. تیم گز میهن نو مبارکه نیز به مقام سومی بسنده کرد.

 

 

 

این رقابت ها از روز ۲۵ خردادماه ۹۵ استارت خورد که این نتایج بدست آمد:

داروخانه دکتر فریدزادگان  ۱۰            مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر  ۱۱

گز میهن نو مبارکه ۹                        فنی مهندسی محکم کار  ۱۴

مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر  ۱۴     فنی مهندسی محکم کار  ۱۲

داروخانه دکتر فریدزادگان ۱۲             گز میهن نو مبارکه ۱۰

فنی مهندسی محکم کار  ۷                داروخانه دکتر فریدزادگان  ۴

مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر ۱۱      گز میهن نو مبارکه  ۴

 

دیدار نهایی:

مجموعه استخرهای ایثار و ابوذر  ۱۱          فنی مهندسی محکم کار  ۷